Priekinis automobilio stiklas yra jūsų langas į kelią, per kurį matote kitus eismo dalyvius ir jus supančią aplinką, todėl geras matomumas – privalomas. Tačiau kai kurie vairuotojai skundžiasi, kad net ir kruopščiai nuplovę savo automobilį, jie negali mėgautis puikiu matomumu. Tačiau neskubėkite nuleisti rankų.

Išorinis priekinio stiklo valymas

Ant priekinio automobilio stiklo nuolat nusėda patys įvairiausi nešvarumai: vabzdžiai, kelio dulkės, druskos, smėlis, nešvarus vanduo. Stiklas neretai būna užterštas tepalais ir kitais nešvarumais. Ne visada šiuos nešvarumus pavyksta nuplauti automobilių plovyklose, todėl norint maksimalaus efekto reikia skirti daugiau laiko ir dėmesio tik priekinio stiklo valymui.

Prieš valydami priekinį automobilio stiklą pasistenkite, kad automobilis stovėtų šešėlyje. Tiesioginiai saulės spinduliai ir saulės kaitra gali išgarinti valymo priemones anksčiau, nei jos suveiks.

Prieš pradėdami valymą pasirinkite tinkamas priemones. Kai kurie vairuotojai priekinį stiklą valo naudodamiesi popieriniais rankšluosčiais ar net laikraščiais. Tačiau tinkamiausia priemonė šiam darbui – mikropluošto šluostė. Ji puikiai surenka nešvarumus ir nepalieka pūkelių.

Pirmasis žingsnis – paimkite stiklų valiklį ir nupurkškite pusę priekinio stiklo. Tuomet su mikropluošto šluoste nuvalykite priekinį stiklą, naudodami sukamuosius judesius, o vėliau ir vertikalius – iš viršaus į apačią. Nepamirškite išvalyti ir stiklo kampų. Taip nuvalysite pagrindinius nešvarumus ir paruošite stiklą kitam žingsniui.

Po to paimkite automobiliui valyti skirto molio. Nenaudokite viso gabaliuko, paimkite tik nedidelę jo dalį. Taip pat pasiruoškite šilto vandens. Juo nupurkšite pusę priekinio stiklo, tačiau nepersistenkite ir nepadauginkite vandens. Su molio gabaliuku stiklą valykite iš viršaus į apačią, po to sukamaisiais judesiais.

Jei valant molis kur nors stringa, tą vietą valykite intensyviau, nes tai reiškia, kad ten yra daugiau nešvarumų, kuriuos reikia pašalinti. Baigę šį žingsnį, stiklą pakartotinai nuvalykite su stiklo valikliu ir gerai nusausinkite.

Kitas žingsnis – nuvaškuokite stiklą. Naudokite paprastą vašką, kuris naudojamas ir automobilio kėbului. Kam to reikia? Vaškas bus papildomas sluoksnis, padėsiantis palaikyti stiklo švarą, tai yra: nuo stiklo lengviau pasišalins vanduo, taip pat bus lengviau nuvalyti nešvarumus, pavyzdžiui, vabzdžių liekanas.

Vašką reikia padengti, naudojant mikropluošto šluostę, ir ant stiklo jį tepti sukamaisiais judesiais, tačiau stenkitės neužtepti storo vaško sluoksnio. Visiškai padengę stiklą vašku, palaukite keletą minučių, kol jis visiškai išdžius.

Kai vaškas išdžius, jį nuvalyti galima naudojant švarią šluostę. Vašką reikia nuvalyti sukamaisiais judesiais. Pasistenkite vašką pašalinti iš visur, kur jis galėjo patekti.

Galiausiai paimkite dar vieną švarią mikropluošto šluostę ir dar kartą stiklą nuvalykite sukamaisiais judesiais, o po to vertikaliai – iš viršaus į apačią.

Taip nuvalytas stiklas užtikrins gerą matomumą net ir esant prastoms oro sąlygoms, ypač tamsiu paros metu, kai lyja. Be to, jei jis vėl išsipurvins, nuvalyti nešvarumus bus paprasčiau.

Beje, nepamirškite nuvalyti ir valytuvų šluotelių. Ant mikropluošto šluostės užpurkškite stiklų valiklio ir jas nuvalykite. Važiuodami per lietų galėsite džiaugtis geru matomumu ir puikiai nuo stiklo pašalinamu vandeniu.

Vidinis priekinio stiklo valymas

Kruopščiai nuvalėte priekinį stiklą, tačiau matomas vaizdas vis dar nedžiugina? Galbūt taip yra dėl to, kad stiklas nešvarus ir iš vidinės pusės.

Dažniausiai vairuotojai skundžiasi, kad priekinis stiklas atrodo lyg aprūkęs ir pasidengęs į riebalus panašiais nešvarumais. Taip yra todėl, kad daugelis automobilio interjero detalių, ypač priekinis prietaisų skydelis, yra gaminami iš plastiko ir vinilo. Šiose medžiagose yra riebalų, kurie, esant karštam orui, garuoja ir nusėda ant priekinio stiklo. Nešvarumai gali atsirasti ir tuo atveju, jei automobilyje rūkote.

Taip pat dar viena priežastis, kodėl priekinis stiklas tampa nešvarus iš vidaus, tai interjero valymo priemonės, kurios suteikia blizgesį. Jose taip pat yra riebalų, kurie garuoja ir nusėda ant vidinės priekinio stiklo pusės.

Nepamirškite, kad švarus ir efektyviai veikiantis salono oro filtras taip pat gali prisidėti prie priekinio stiklo švaros.

Valydami vidinę stiklo pusę, pasistenkite, kad automobilis stovėtų šešėlyje. Tada, naudodami švarią ir sausą mikropluošto šluostę, nuvalykite stiklą sukamaisiais judesiais. Kai atliksite šį veiksmą, apverskite šluostę į švarią pusę ir dar kartą stiklą išvalykite vertikaliais judesiais – iš viršaus į apačią.

Valydami stenkitės, kad šluostė neprisiliestų prie prietaisų skydelio, nes nešvarumai, esantys ant jo, prikibs prie šluostės ir tokiu būdu jie pateks ant stiklo.

Kitas žingsnis – drėgnas valymas. Tam galima naudoti valiklį su alkoholiu arba kempinę, skirtą įvairiems nešvarumams pašalinti, kuri naudojama be valiklio. Tokių kempinių galima rasti įvairiuose prekybos centruose, buitinių prekių skyriuje. Beje, tokia kempinė veikia efektyviausiai.

Taigi, sušlapinkite kempinę šiltame vandenyje, įsitikinkite, kad ji tikrai drėgna, ir valykite stiklą sukamaisiais judesiais. Kai baigsite, paimkite švarią ir sausą šluostę su kuria nuvalysite drėgmę.

Kai stiklas sausas, paimkite stiklų valiklį ir užpurkškite jį ant mikropluošto šluostės. Nepurkškite valiklio tiesiai ant stiklo, nes taip jis pateks ne tik ant stiklo, bet ir ten, kur nereikia.

Valikliu suvilgyta šluoste nuvalykite stiklą sukamaisiais judesiais, tada apverskite šluostę į švarią pusę ir vėl stiklą nuvalykite horizontaliai.

Galbūt toks priekinio stiklo valymo procesas užtruks, tačiau galiausiai mėgausitės puikiu matomumu esant bet kokioms oro sąlygoms.

 

cituota iš LRT.LT