Ryte įlipus į automobilį važiuoti nėra saugu, nes matomumą riboja rasojantys langai.

Tai ypatingai nemalonu tais atvejais, kai šildymo sistema yra pasenusi arba dirba neefektyviai. Jei nėra šilto tiekimo arba jis vėluoja tiesiog nebus efektyvaus būdo nudžiovinti drėgmės perteklių. Norint to išvengti vertėtų žinoti, kokios priežastys dažniausiai lemia langų rasojimą:

1. Užsikimšę salono oro filtrai.

Jei oro pūtimas veikia visu pajėgumu, o tiekimo angos atvertos, tačiau langai vis tiek rasoja, vertėtų patikrinti oro filtrų būklę. Dažnas automobilio savininkas linkęs praleisti šios detalės keitimą, tačiau užsikimšę filtrai gali apsunkinti oro apykaitą salone.

2. Įjungta salono oro cirkuliacija.

Dauguma automobilių turi sklendę, kurią leidžia sukurti vidinę oro cirkuliaciją salone. Taip automatiškai sumažėja oro apykaita ir didėja drėgmės lygis, mat į riboto tūrio aplinką patenka žmonių iškvėpinami garai.

3. Užsikimšę vandens latakai.

Nuo stogo vandenį nukreipiantys latakai įprastai baigiasi drenažo angomis po priekiniu stiklu. Jei kurioje nors vietoje šie kanalai yra užkimšti lapai, purvu ar šiukšlėmis vandens nutekėjimo nukreipimas sutrinka ir jis gali patekti po gumomis. Taip pat verta atkreipti dėmesį į gumų sandarumą. Vanduo gali patekti net tik per prastai izoliuotus priekinio stiklo šonus, bet ir per stoglangį, jei jis automobilyje yra.

4. Purvini automobilio stiklai.

Automobilio stiklus kartas nuo karto verta valyti ir nuriebalinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Dėl susidariusių apnašų ant lango dažnai susikaupia daugiau drėgmės.

5. Kiti drėgmės šaltiniai salone.

Kasdieninių rūpesčių apnikti vairuotojai ne visuomet atkreipia dėmesį į tai, kad po lietingos savaitės permirko kilimėliai. Langų rasojimą, apskritai, gali paskatinti bet kokie papildomi salone esantys drėgmės šaltiniai, todėl jei šildymas ir oro tiekimo sistema veikia silpnai drėgnus drabužius, skėčius ir kitus rudeniškus atributus verčiau laikyti bagažinėje.

 

 

 

 

 

iš http://www.technologijos.lt